Zawiasy meblowe 45 stopni – do szafek narożnych

Zawiasy meblowe 45 stopni – do szafek narożnych

W każdym domu czy mieszkaniu wskazać można powierzchnie, w których nie odnajdą się klasyczne zawiasy do prostych szafek. Co więcej, dla pełnego wykorzystania danej przestrzeni, konieczne jest zastosowanie wersji łamanych – czyli takich, które otwierają się kilku punktowo. Dlaczego?

Kuchnie, łazienki, pomieszczenia gospodarcze – wszędzie tam, gdzie znaczenie ma praktyczność

W wielu domowych pomieszczeniach, które nie są zbyt duże, staramy się wykorzystać przestrzeń do maksimum. W takiej sytuacji konieczne są akcesoria meblowe, dzięki którym rzeczywiście sprawimy, że każde wolne miejsce zostanie w pełni spożytkowane.

Zawiasy meblowe 45 – Furnica

Taki problem najczęściej dotyka kuchni czy niewielkich łazienek, gdzie przydaje się każde wolne miejsce. Konieczność przechowywania dużych ilości suchego pożywienia, chemii gospodarczej czy elementów kuchennego wyposażenia sprawia, że chcemy umieścić szafki na dosłownie każdej wolnej przestrzeni. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju zawiasy kątowe.

Dopasowanie ma znaczenie

Jak zapewne się domyślacie, nie wystarczy po prostu iść do sklepu i poprosić o kątowe zawiasy. Ich rodzajów jest bardzo wiele, a pośród najczęściej wykorzystywanych w szafkach narożnych można wskazać 30 oraz 45 stopni. Ich rodzaj warto dopasować do materiału, w których umieszczone będą zawiasy – nieco inne są akcesoria do drewna, płyt drewnopodobnych, mebli z aluminiową ramką wykańczającą czy szklanych. W każdy przypadku stosuje się zbliżone, jednak odmienne rozwiązania (na przykład w przypadku szklanych powierzchni – producenci opracowali technikę montażu bez wiercenia).

Również rozmiar samej puszki w zawiasie musi być odpowiednio dostosowany do potrzeb. Im cięższe drzwiczki – tym wyższe potrzeby w tym zakresie. Chodzi o to, by puszka była w stanie nie tylko wprawić drzwiczki w ruch, ale również utrzymać je w odpowiedniej pozycji przez długi czas. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie jak najlepsze funkcjonowanie mebli kuchennych, łazienkowych i innych, w których umieszczone zostały zawiasy kątowe.