Wypadanie włosów – jak pokonać ten problem

Wypadanie włosów – jak pokonać ten problem

Łysienie jest kłopotem, jaki przejawia się znacznym oraz postępującym wypadaniem włosów. Łysienie można podzielić na kilka rodzajów i są nimi: łysienie androgenowe, plackowate, starcze, poporodowe, psychogenne. Najczęstszym łysieniem u mężczyzn jest łysienie androgenowe.

 

Jak przebiega łysienie?

Najczęściej rozpoczyna się od utworzenia tak zwanych zakoli. Zakolami nazywana jest mała utrata włosów w przedniej części głowy. Kolejno ma miejsce przerzedzanie się włosów, a to bardzo często prowadzi do wysokiego czoła. Kolejny etap to przerzedzenie się włosów na środkowej części głowy.

 

Jak walczyć z łysieniem?

Powinniśmy stosować odpowiednie środki na wypadanie włosów. Muszą one zawierać w sobie składniki, jakie poprzez swoje działanie będą się uzupełniać. Na pewno nasuwa się w tym miejscu pytanie czy takie preparaty w ogóle istnieją? Oczywiście, że tak! Dodatkowo na rynku pojawiają się coraz to nowsze odmiany, które z pewnością uratują Cię przed łysieniem.

Blizny i rozstępy

Blizny i rozstępy to problem nie jednej osoby. Bardzo dobrym rozwiązaniem na leczenie ich jest laseroterapia frakcyjna. Otworzyła ona bardzo duże możliwości terapeutyczne w kłopotach, jakie były leczone przewlekle oraz bez konkretnych efektów.

Czym są rozstępy?

Rozstępy są podłużnymi wrzecionowatymi bliznami, jakie powstają na skutek zerwania osłabionych włókien kolagenowych na skórze właściwej. Komórki, jakie są odpowiedzialne za produkcję tej sieci zwane są fibroblastami. Bardzo często ulegają one upośledzeniu (powodem może być źle dobrana dieta lub zmiany hormonalne) oraz wytwarzają włókna, które posiadają niską elastyczność, a także odporność na rozciąganie.

 

Zapobieganie bliznom i rozstępom

Aby zapobiec powstawaniu rozstępów, zalecane jest regularne stosowanie masażu ciała. Szczególnie zaleca się przeprowadzanie masaży w okolicach, które są narażone na powstawanie blizn. Masaże można przeprowadzać za pomocą peelingów odżywczych. Dodatkowo należy dostarczać skórze odpowiedniej ilości wody pijąc dziennie przynajmniej 1,5 litra płynów. Również istotną rolę odgrywają tutaj kremy nawilżające.