Wynajmij jacht – przeżyj przygodę

Wynajmij jacht – przeżyj przygodę

Bałkany z roku na rok stają się coraz popularniejszą destynacją wśród turystów z Polski. Z całego półwyspu rekordy popularności bije Chorwacja, której piaszczyste wybrzeża oferują niezapomniane wspomnienia. Jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie czasu jest wynajem łodzi.

Wynajem łodzi w Chorwacji

Jednym z niewielu europejskich krajów, gdzie możemy niewielkim kosztem w sposób niebanalny spędzić czas jest Chorwacja jachty, łodzie motorowe, pontony RIB, skutery wodne, a nawet katamarany. Wszystko to może zaoferować nam Dalmacja. Niezależnie od tego, w jakiej części chorwackiego wybrzeża się znajdujemy, czy jest to Split, Zadar, Trogir, Hvar czy Dubrownik w każdym większym, jak i mniejszym mieście portowym możemy wynająć własną łódź.

Wynajęcie własnej łodzi to unikatowy moment, w którym możemy zaznać prawdziwej wolności, uciekając od zatłoczonych ośrodków turystycznych. Powiew morskiej bryzy, ciepłe promienie słońca, zapierająca dech w piersiach przyroda oraz niesamowite smaki owoców morza. Tego wszystkiego możemy zaznać wynajmując własną łódź.

Gdzie rozpocząć wyprawę

Po wynajęciu łodzi posiadamy pełną dowolność w obieraniu interesujących nas kierunków. Niezależnie od tego, w jakiej części Dalmacji się znajdujemy możemy popłynąć wszędzie, gdzie tylko pragniemy. Jedyne, co może nas ograniczać to posiadany czas.

Chociaż żeglarską przygodę rozpocząć możemy w każdym punkcie to najdogodniejszy będzie Zadar oraz Split. Dzięki bogatej ofercie wynajmu oraz umiejscowieniu w środkowej części wybrzeża możemy szybko dotrzeć zarówno na północ, jak i południe Chorwacji.

Co warto zobaczyć

Jeżeli ruszymy z Splitu i uznamy, iż obieramy kierunek północny to nie możemy pominąć perły chorwackiego dziedzictwa przyrodniczego, jakim jest Park Narodowy Kornati. Ten niezwykły archipelag swoją rzeźbą terenu, fauną i florą zaspokoi każde oczekiwania. Jeżeli chcemy spędzić nieco czasu w unikatowej atmosferze historycznego miasta powinniśmy zatrzymać się w Zadarze

Obierając kierunek na południe nie możemy pominąć niezwykłych wysp Hvar oraz Brač które swoją niezwykłą rzeźbą, kulturą oraz przepięknymi plażami, jak piaszczysta Zlatni Rat przyciągają tysiące turystów z całego świata.