Wybór dobrego tonera zamiennego HP

Wybór dobrego tonera zamiennego HP

Drukarki są nieodzownym elementem każdej firmy. Drukowanie faktur, umów czy aneksów zachodzi u nich na porządku dziennym. W domach drukarki też pełnią integralną role – dokumenty do pracy, szkoły czy na studia drukowane są każdego dnia. Aby mieć pewność, że drukarka nie zawiedzie nie tylko trzeba wybrać jej zaufany model. Również jakość tuszu bądź tonera ma bardzo duże znaczenie. Dla drukarek HP będzie to dobrej jakości toner zamienny HP wraz z wydajnością dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Wybór dobrego tonera zamiennego HP

Tonery zamienne HP są bardzo dobrej jakości produktem. Lecz trzeba go dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Ale przed tym konieczne jest ustalenie modeli swojej drukarki. Niestety nie każdy toner HP jest na tyle uniwersalny, że będzie pasował do każdego drukarki. Zakup złego tonera będzie wiązał się z jego zwrotem co bardzo przedłuży czas – a niektóre rzeczy drukuje się ,,na cito”. Numer i serie drukarki znajdzie się na pudełku, bądź na odwrocie drukarki. Dla najbardziej leniwych wystarczy podłączyć drukarkę do komputera, a seria ukaże się na pulpicie. Po ustaleniu tego faktu można już przejść do konkretów. Należą do nich:

 

-Wydajność tonera; im większa wydajność tonera tym większa jego cena. Domowi użytkownicy z reguły nie potrzebują aż tak specjalistycznych tonerów jak większe firmy w których drukarki chodzą non stp. Z reguły pojemność opiewająca o 1500 stron wystarczy na warunki domowe. W przypadku wydruków masowych warto zainwestować w najbardziej wytrzymałe tonery – do 15 000 stron. Takie drukarki są też z reguły bardzo drogie, więc wybiera się dla nich najsolidniejsze tonery.

-Kolor; można wybrać kolorowe bądź czarno białe tonery. Ich wybór zależy od potrzeb użytkownika – jeśli drukuje tylko biurowe dokumenty to czarno biały toner będzie wystarczający.

-Cena; na rynku można zlokalizować sporą ilość zamienników w bardzo korzystnej cenie. Jednak to zakup bardzo ryzykowny – niska cena wiąże się z maksymalizacją oszczędności podczas produkcji. Oznacza to słabej jakości toner, niską jakość wydruku, ale i ryzyko pęknięcia obudowy tonera i wylania się jego wnętrza na drukarkę. Takie uszkodzenie może permanentnie ją zniszczyć i spowodować konieczność zakupu nowej drukarki. Warto więc wybierać oryginalne tonery zamienne marki HP do swoich drukarek tej firmy.

 

Podsumowanie

Nie tylko drukarka jest ważna – lecz także dobry toner. Tak jak samochód nie pojedzie bez paliwa i będzie bez użyteczny tak drukarka nie będzie pracować bez tonera.