Uspokajający szum-aplikacja jako wsparcie dla młodych rodziców

Uspokajający szum-aplikacja jako wsparcie dla młodych rodziców

Co robią młodzi rodzice aby uspokoić dziecko? Włączają okap, odkurzają, a nawet szeleszczą folią aluminiową. Chodzą pogłoski, że to działa. Czy na pewno?  Lepiej zastosować prostsze, szybsze i znacznie wygodniejsze rozwiązania, a jednym z nich jest aplikacja. Każde dziecko, które jest przewinięte, nakarmione i otoczone opieką, powinno być spokojne, jednak bardzo rzadko tak w istocie jest. Wtedy w grę musi wejść cięższa artyleria czyli jednostajne, długie i przeciągłe melodie, które nużą nie tylko dziecko, ale również rodziców. Sprawia to jednak, że dziecko po czasie uspokaja się, a rodzice mają wreszcie chwilę dla siebie. Jakie aplikacje warto zainstalować na swoim telefonie?

“Nie płacz moje dziecko”

Nazwa odzwierciedla stan chyba każdego rodzica, który nie może uspokoić swojego dziecka. Aplikacja zawiera tak zwane białe dźwięki, czyli naturalne odgłosy jak dźwięk  silnika, strumienia wody, pożaru czy deszczu. Wiele jest w niej również dźwięków znanych nam z otaczającej przyrody, jednak dźwiękami, które rzeczywiście działają najlepiej są dźwięki silnika samochodowego i  odkurzacza. Innymi aplikacjami o podobnej specyfice i dźwiękach są “Dream Sounds” i “Baby Sleep Sounds”. To również zestawy dźwięków pomagających dziecku zasnąć i uspokoić się. Zawierają między innymi szum suszarki ale też delikatniejsze dźwięki, jednak jak pisze producent jednej z nich, dzieci najlepiej reagują na dźwięki głośne i drażniące, dlatego pomimo  strachu o słuch dziecka, warto się nimi posiłkować wtedy, gdy  to konieczne.

Małe dzieci  to specyficzne istoty, a niekorzystnym elementem podczas opieki nad nimi jest to, że nie wiadomo czego tak naprawdę potrzebują. Nie mogą mówić, a wszystko co im doskwiera pokazują krzykiem i płaczem. Warto uzbroić się w cierpliwość w celu przetrwania tego trudnego czasu, ponieważ stres i złość rodziców może wpłynąć na zachowanie dziecka i wzmocnić jego zdenerwowanie i dyskomfort.