Subtelne dodatki do domu

Subtelne dodatki do domu

Wnętrza potrzebują kolorów i dodatków tak samo jak człowiek potrzebuje biżuterii i gadżetów, które podkreślają jego styl. Dom powinien być miejscem nie tylko niezbędnym do życia i funkcjonowania ale też piękną przestrzenią, w której będziemy się czuć po prostu dobrze. Odpowiednio dobrane dodatki to również podkreślenie walorów wnętrz. Wybór dodatków jest determinowany przez styl w jakim zaaranżowaliśmy wnętrze. Wybierając styl klasyczny z całą pewnością dodatki będą bardziej okazałe, eleganckie, pięknie wykończone i wykonane z dobrej jakości surowców. W stylu skandynawskim dodatki powinny być minimalistyczne i wprowadzać do mieszkania przytulny klimat. Jakie dodatki wybierać w przypadku stylu glamour i stylu industrialnego?

Dodatki do aranżacji w stylu glamour

Jak sama nazwa wskazuje, styl glamour to styl elegancki i luksusowy, jednakże uwzględniający też barokowe meble i dodatki, które wspólnie mogą balansować na granicy kiczu i przepychu. Nie zmienia to jednak faktu, że sprytne oko wytrawnego projektanta potrafi w sposób odpowiedni ująć tę niebanalną stylistykę, dzięki czemu efekt oczaruje niejedną osobę o krytycznym podejściu. Dodatkami, które z całą pewnością odnajdą się w stylu glamour to masywne, bogato zdobione, kryształowe żyrandole, to wazy i misy koniecznie w złotym lub srebrnym kolorze. To również świeczniki, lustra w ozdobnych ramach oraz szklane elementy dekoracyjne będące uzupełnieniem mebli w kuchni, salonie  czy jadalni. Styl glamour cechuje się szczególnym dopracowaniem pod względem wykończenia. Każdy, nawet najmniejszy element powinien być spójny z obraną stylistyką ale też bardzo dobrze wykonany.

Styl industrialny

Surowa forma to w zasadzie najprostszy opis tego stylu. Ważne jest to, że dodatkami, które świetnie z niem współgrają są równie surowe detale, wykonane z takich materiałów jak metal, kamień czy naturalne drewno. Jeżeli chodzi o oświetlenie to idealne będą lampy w formie dużych, dekoracyjnych żarówek, zwieszone nonszalancko na kolorowych kablach obleczonych sznurkiem lub gumą. Interesującym, użytecznym ale wyglądającym bardzo ciekawie elementem może być  rower, który oprócz funkcji komunikacyjnej,  postawiony w widocznym miejscu może stać sie dekoracją wnętrza.