Sposób na zagęszczenie włosów

Sposób na zagęszczenie włosów

Każda kobieta chciałaby poszczycić się zdrowymi i pięknymi włosami niczym z reklamy telewizyjnej lub hollywoodzkiego filmu. Niestety gęstość i siła naszych włosów zależy od wielu czynników, nie tylko od rodzaju używanych kosmetyków. Na kondycję fryzury i jej wygląd wpływają uwarunkowania genetyczne, aktualne lub przebyte choroby, niedobór witamin, a co za tym idzie wyższa podatność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Wiele dziewczyn narzeka na wypadanie włosów szczególnie w okresie dojrzewania. Osoby ograniczające spożywanie produktów mięsnych powinny zwrócić szczególną uwagę na dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości żelaza. Inaczej dojdzie do anemii, których jednym z objawów jest nadmierna utrata kosmyków.

Zobacz: doczepianie włosów – Cameron Hair

W niektórych przypadkach badania lekarskie nic nie wykazują, dieta bogata jest w odpowiednie substancje odżywcze, a preparaty pielęgnacyjne oparte są na naturalnych składnikach. Jeśli mimo to włosy nadal są rzadkie, można mówić o podłożu genetycznym (warto zaobserwować, jaką ilością pasm może pochwalić się mama lub babcia). Na szczęście na rynku oprócz preparatów na porost włosów i tabletek na bazie ziół, możemy spotkać także inne, alternatywne rozwiązania, np. włosy doczepiane.

Dzięki nim fryzura wydaje się pełniejsza, można je zakładać i ściągać w dowolnym momencie bez konieczności wizyty u fryzjera. Jest wiele rodzajów sztucznych włosów. Najbardziej popularne zwłaszcza wśród młodych dziewczyn są naturalne włosy clip in.

Mimo że są ciut droższe od włosów syntetycznych, uznanie wśród klientek znajdują głównie ze względu na wysokie podobieństwo do prawdziwych pasm. Kupując syntetyczne treski, czy inne dopinki, narzekamy na ich tendencję do plątania się i sztuczny połysk. Metoda clip in zapewnia łatwość mocowania taśm do własnych włosów, nadając im efektowny look.

Innym typem doczepianej fryzury są włosy flip in. Na czym polega ich największa zaleta? Na przezroczystej żyłce, do której przymocowane zostały włosy. Wystarczy założyć ją na głowę i gotowe!