Słupki z taśmą ostrzegawczą – wykorzystanie

Słupki z taśmą ostrzegawczą – wykorzystanie

Każda firma budowlana ma w swoim wyposażeniu nie tylko narzędzia i maszyny budowlane ale także wszelkie konstrukcje zabezpieczające. Profesjonalna ekipa zawsze ma pod ręką zabezpieczenia i narzędzia służące do oznaczania niebezpiecznych miejsc.

Sprawdź: PTS Rabka

Obecnie, przepisy BHP nakazują używania wszelkiego rodzaju taśm i słupków z funkcją ostrzegawczą. Bardzo dobrym i praktycznym zarazem rozwiązaniem są słupki z taśmą ostrzegawczą. Gotowe do rozstawienia elementy zaoszczędzają czasu i pracy, gdyż wystarczy wbić w ziemię słupek i zwinięta w jego środku taśmę rozwinąć, zgodnie z działaniem prostego mechanizmu. Takie słupki posiadają także betonową lub obciążająca podstawkę, zabezpieczająca przewróceniu przez wiatr lub inne czynniki. Taśmy mają za zadanie odgrodzić niebezpieczny teren np.: wykopy, doły, odkryte elementy kanalizacji i fundamentów. Pełnią funkcję ostrzegawczą dla przechodniów i uczestników ruchu drogowego. W trakcie budowy chodnika lub ścieżki rowerowej wyznaczają miejsce po którym nie wolno przejść.

Takie pachołki występują w kilku wariantach kolorystycznych. Mogą być dwukolorowe, takie jak: biało – czerwone i biało – żółte, lub jednokomorowe, np.: czerwone. Najnowocześniejsze słupki z taśmą ostrzegawczą posiadają technologię automatycznego zwijania taśmy, z dodatkową funkcją spowalniaczy zwijania. Jest to dodatkowa funkcja zabezpieczająca podczas montażu, aby zwijanie taśmy było prostsze.

Pachołki wyposażone w koła u podstawy ułatwiają przestawianie i przenoszenie konstrukcji w dowolne miejsce.

Materiał z którego wykonane są słupki to metal lub plastik. Oczywiście metal zapewnia dłuższą żywotność oraz trwałość, także podczas silnych powiewów wiatru. Plastik jest lżejszy, toteż sprawdzi się tam, gdzie trzeba często przestawiać pachołki.

Słupki odgradzające z taśmą nadają się nie tylko na budowę. Stosuje się je w halach magazynowych i produkcyjnych aby odgrodzić pewien teren. Obszar może być wytyczony że względu na remont ale także w przypadku śliskiej powierzchni, nowej dostawy, materiałów, których nie wolno aktualnie używać.

Jak widać zastosowanie tych narzędzi jest ogromne, dlatego producenci oferują szeroki wybór słupków z taśmą.