Różne zastosowania taśmy ostrzegawczej

Różne zastosowania taśmy ostrzegawczej

Istnieje wiele rozwiązań zabezpieczenia terenu, który akurat jest w remoncie lub z jakichkolwiek innych przyczyn może stanowić strefę zagrożenia dla osób, które mogłyby tak się znaleźć.

W różnych przypadkach i sytuacjach czasem trzeba użyć  pomocnych przedmiotów ostrzegających przed zagrożeniem.

Sprawdź: PTS Rabka

Taśma ostrzegawcza, to nieodłączny element każdego placu budowy, wyposażenie patrolu policji czy firmy rozbiórkowej. Ten wynalazek zrobiony jest z odblaskowego materiału i może mieć różne kolory. Występuje kilka barw taśmy ostrzegawczej odblaskowej, np.: biało czerwona, biało czarna, zielona.

Taśma ostrzegawcza służy do wielu celów. Stosuje się ją powszechnie na budowach, do zabezpieczania wykopów czy powstałych dołów, szalunków, fundamentów i grząskiego terenu. Rozwija się ją i obwiązuje od palika do palika, godząc cały teren. To działanie ma na celu przekazanie informacji, dokąd możemy się zbliżyć.

Taśmy ostrzegawcze możemy zauważyć nawet na chodniku w mieście. Bary często zagradza się nimi kawałek chodnika, na który możliwe, że spadnie cześć uszkodzonego budynku, taka jak suchy tynk lub dachówka. To znaczy, że idąc powinniśmy nie przechodzić przez tą część chodnika.

Kolejnym przykładem zastosowania tego typu ostrzeżenia są rozbiórki. To niebezpieczne pracę budowlane, szczególnie wtedy gdy rozbieramy jest budynek o nietrwałej i niespoistej konstrukcji, grożący zawaleniem. Wtedy ogradza się dużo większy obszar.

Podczas wypadków drogowych policja używa taśmy ostrzegawczej, aby wydzielić teren na którym znalazły się wystające części z pojazdów lub rozlane paliwo.

Oprócz tego kolorowe taśmy samoprzylepne przykleja się na wystające na drogę elementy budynków, barierek przydrożnych czy drzew. Zabezpieczenie takich przeszkód na drodze jest niezmiernie ważne, szczególnie w nocy. Dlatego właśnie taśmy zrobione są z materiałów odblaskowych.

Taśmy ostrzegawcze może kibic każdy, za niewielką cenę. Dostępne są w popularnych sklepach budowlanych i sklepach majsterkowicza, z narzędziami lub czasami w sklepach z artykułami ogrodniczymi.