Rejs jachtem w Chorwacji

Rejs jachtem w Chorwacji

Dla osób kochających Chorwację i wracających do niej na coroczne wakacje ciekawą alternatywą mogą być jachty Chorwacja. Rejs czarterowym jachtem pozwoli na chwile relaksu i dowolny sposób spędzania wolnego czasu z jednoczesnym zwiedzaniem wysp i wysepek Chorwacji.

 

Jachty Chorwacja – miejsca warte odwiedzenia

Chorwacja będąca krajem tysięcy wysp i wysepek posiada wiele ciekawych miejsc na rejsy jachtem. Miejscami gdzie warto się wybrać na jachty Chorwacja są:

*Trogir i Split

Są to historyczne miasta o niesamowitej architekturze i atmosferze jaka w nich panuje. Zabudowa starej części Splitu to prawie w całości mury dawnego pałacu Dioklecjana, który był ogromny. Trogir z kolei ma klimatyczną starówkę na wysepce.

Rejs można rozpocząć w marinie AC Triogir.

*Vis i Bisevo – Błękitna Grota

Wyspa i miasteczko noszące wspólną nazwę Vis są miejscem wartym zobaczenia i odwiedzenia. Ciekawą aktywnością może być długi spacer wzdłuż brzegu wyspy.

Wyspa Bisevo zachęca do odwiedzenia posiadaną niezwykłą grotą, w której można podziwiać niesamowitą grę świateł. Należy jednak udać się tam do godziny 11, bo później cudowny spektakl natury się kończy.

*Dubrownik

Jedno z tłoczniejszych miejsc, ale warte odwiedzenia ze względu na swoje piękno i magiczny klimat. Warto odbyć spacer po murach starego miasta , ale warto też spojrzeć na miasto z innej perspektywy jaką daje jacht.

Możliwości czarteru jachtu w Dubrowniku są bardzo ograniczone, więc należy o nie zadbać odpowiednio wcześniej.

Chorwacja posiada jeszcze wiele innych miejsc idealnych na rejs jachtem i są to między innymi: Rovinj, Pula, Korczula, Mljet, Stari Grand. Z tego powodu co roku można udać się w inną trasę rejsu i odkryć inne miejsca.

 

Czarter jachtu w Chorwacji może być niezapomnianą przygodą i całkowicie innym spojrzeniem na ten kraj. Warto chociaż raz spróbować przeżyć taką przygodę, aby zobaczyć niezwykłe miejsca, w których ruch turystyczny jest mniejszy niż w znanych ośrodkach turystycznych, a okoliczności przyrody jeszcze piękniejsze.