Prowadnice meblowe

Prowadnice meblowe

Są one głównymi elementami wyposażenia szuflad. Można je spotkać powszechnie w każdym domu, w pracy, firmie czy wszelkiego rodzaju instytucjach państwowych. Każdy typ szuflady jest wyposażony w prowadnice. Jej główną funkcją będzie wygodne wysunięcie szuflady z wnętrza mebla z pożądaną szybkością. Codziennie sięgając po ubrania, sztućce, talerze czy nawet skarpetki nie zdaje się sobie sprawy, że jest to możliwe dzięki tym elementom. Prowadnica decyduje o drodze wysuwu szuflady sprawiając, że może ona wysunąć się całkowicie (tzw. ,,pełny wysuw) bądź też częściowo przez co jej tylna część w dalszym ciągu jest schowana w obudowie mebla.

Funkcjonalność

W nowoczesnych meblach, szuflady często są wyposażane w możliwość tzw. ,,push to open”. Pozwala ona na otworzenie szuflady poprzez naciśnięcie na front powierzchni szuflady. Pozwala to na wyeliminowanie uchwytów meblowych. Wytworzone otoczenie staje się od razu bardziej minimalistyczne co może przyciągnąć uwagę fanów takiego wystroju. Kolejną ważną cechą, w którą mogą być wyposażone prowadnice jest samodomyk dociągający szufladę do końca powierzchni. Ten mechanizm pozwala na uniknięcie trzaskania drzwiczkami i pozostawienie irytująco niedomkniętych szuflad. Lecz funkcjonalność to nie wszystko; warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo o których stanowią mechanizmy prowadnic.

Prowadnice z cichym domykiem – Furnica

Rodzaje

-Prowadnice kulkowe – bardzo często wybierane do biur, w których szufladach znajdują się sterty ciężkich papierów obciążających szufladę. Wybierane są bowiem ich udźwig może sięgać nawet 50 kg! Wyposażone w łatwy do montażu mechanizm ,,Tip-on”.

– Prowadnice rolkowe – wyposażone w rolki osadzone na łożyskach. Rodzaj prowadnic skierowanych dla osób niedoświadczonych w montowaniu tego typu akcesoriów – jest bardzo prosty. Na rynku obecnych jest wiele różnokolorowych prowadnic rolkowych co również może stanowić ciekawą odmianę. Wykorzystywane są głównie do zabudowy szuflad przeznaczonych na przetrzymywanie niewielkich, lekkich przedmiotów ze względu na to, że ich udźwig jest znacznie mniejszy niż poprzedników.

-Prowadnice dolnego montażu – wybierane dla sympatyków drewnianych szuflad – koniec z wystającymi bocznymi prowadnicami rażącymi w oczy. Cała zabudowa znajduje się po dolnej stronie szuflady.

 

Połączenie funkcjonalności z odpowiednim dla siebie rodzajem prowadnicy zapewni idealne rozwiązanie sprawiające, że każdy będzie zadowolony z swojego wyboru na długie lata.