Praca na Gumtree? Tak czy nie?

Praca na Gumtree? Tak czy nie?

Osoby poszukujące pracy, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową, mają dylemat, w jaki sposób znaleźć odpowiadające ich kwalifikacjom ogłoszenia o pracę. Możliwości jest wiele, jednak zależy to też od branży, w jakiej kandydat chce podjąć zatrudnienie. Popularnymi miejscami w sieci są serwisy ogłoszeniowe , a jednym z nich jest Gumtree. Na Gumtree można znaleźć pracę w każdym fachu, jednak niektóre profesje są niezwykle rzadkie, a ogłoszeń dosłownie kilka. Czy warto zatem szukać pracy poprzez ten serwis?

Łatwa aplikacja ale całkowity brak świadomości o postępowaniu rekrutacji

Gumtree to serwis z ogłoszeniami darmowymi, zatem nie spodziewajmy się, że jako osoba poszukująca pracy, zostaniemy potraktowani w odpowiedni sposób. Pracodawcy publikują ogłoszenia bez zastanowienia i czasami realnej potrzeby dlatego nawet jeżeli spełnialibyśmy wszystkie wymogi zawarte w ogłoszeniu, po aplikacji nie otrzymamy nawet wiadomości z potwierdzeniem otrzymania dokumentów aplikacyjnych. Ponadto, firmy, które dodają ogłoszenia w bezpłatnych serwisach, mają małe budżety, co może być związane z niskim wynagrodzeniem za pracę. Jeżeli firma nie może zainwestować w ogłoszenie na stronie dedykowanej, to znaczy, że warunki finansowe pracodawcy mogą nie być dla nas zadowalające.

Dużo ogłoszeń w jednym miejscu

Niestety, bardzo często jest tak, że na popularnym Pracuj.pl nie ma ogłoszeń pasujących do kompetencji poszukującego pracy. Gumtree jest zatem świetną możliwością do przeglądania ogłoszeń z różnych dziedzin i aplikacji na nie, dzięki czemu osoba, która nie wie czym mogłaby się zajmować, być może znajdzie dla siebie odpowiednią pracę.  Ogłoszenia są podzielone na kategorie, m.in. biuro i administracja, grafika i web design, kierowcy i kurierzy, fachowcy, nauczyciele i edukacja, krawiectwo i moda czy pielęgnacja i uroda oraz wiele innych. Zaletą poszukiwania pracy na Gumtree jest też to, że pojawiają się  tam ogłoszenia z każdego, nawet najmniejszego miasta czy wsi w Polsce, dzięki czemu każdy może spróbować znaleźć miejsce zatrudnienia w swoim miejscu zamieszkania.