Porada na zmęczenie

Porada na zmęczenie

Dokładnie pilnowanie diety, liczenie kalorii, ważenie składników, dostarczanie odpowiednich suplementów, a do tego stres związany z codziennym funkcjonowaniem i obowiązkami domowymi sprawia, że organizm niejednokrotnie chodzi na najwyższych obrotach. Ten fakt sprawia, że często dochodzi do sytuacji, w której odczuwa się zmulenie, brak siły i energii potrzebnej do wykonania zaplanowanego treningu. Dobra motywacja to klucz do sukcesu, aczkolwiek warto jej trochę pomóc i rozruszać swoje ciało, aby trening przebiegł nie tylko z lepszą intensywnością, ale też przyjemniej. Aby przełamać takie ciężkie dni w których brak jest sił i motywacji warto jest sięgnąć po preparaty przedtreningowe.

 

Popularna przedtreningówka – co to takiego?

Jest to preparat, który jak sama nazwa wskazuje stosowany jest zaraz przed przystąpieniem do swojej jednostki treningowej. Najczęściej można go spotkać w postaci małych napojów w których znajduje się cała ,,magia”, ale istnieją też różnego rodzaju żele i tabletki. Forma nie jest bardzo istotna i nie zmienia działania, stąd wybiera się tą, która jest indywidualnie dla każdego z osobna najlepsza.

Zobacz: https://wxnlabs.com/k/przedtreningowki/

Zadania i funkcje

Do najważniejszych funkcji dzięki którym ludzie stosują przedtreningówki należą:

– Pobudzenie organizmu do aktywności fizycznej poprzez zmniejszenie odczucia znużenia i wyczerpania. Substancjami odpowiedzialnymi za taki proces są kofeina, tauryna czy guarana.

– Polepszenie krążenia. Krew przenosi tlen potrzebny do syntezy ATP niezbędnego do aktywności fizycznej. Lepsze ukrwienie poprawia zaopatrzenie mięśni w tlen zapewniając lepszą produkcję energii. Do takich substancji należą boostery tlenku azotu. Dobrym przykładem może być popularna cytrulina.

Aby czerpać prawidłowo dobroć, jaka dostarczana jest przez przedtreningówki należy korzystać z niej biorąc pod uwagę 15-20 minutowe opóźnienie. Wiele osób wybiera też smak adekwatny do jego preferencji sprawiając, że branie tego preparatu staje się nawet czymś w rodzaju przyjemnego rytuału.