Poduszki przeciwodleżynowe – u kogo się sprawdzi taki asortyment?

Poduszki przeciwodleżynowe – u kogo się sprawdzi taki asortyment?

Osoby niepełnosprawne, które ze względu na swoje schorzenia spędzają wiele godzin, a nawet czasem całe dni w łóżku – narażone są na odleżyny oraz inne niekomfortowe problemy wynikające z braku ruchu. Dlatego też, ich opiekunowie szukają asortymentu, który jak najbardziej udogodni im ten stan oraz sprawi, że leżenie w łóżku będzie komfortowe i przyjemne.

 

Produkty dla osób niepełnosprawnych, leżących w łóżku

Jednym z takich obowiązkowych produktów, w które należy wyposażyć osoby niepełnosprawne, które nie poruszają się – jest poduszka przeciwodleżynowa. Specjalna poszuka o wyjątkowym kształcie, wykonana z odpowiednich materiałów ma za zadnie zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo osobie leżącej. Podobnie jak materac przeciwodleżynowy zapobiega powstawaniu odleżyn oraz dba o prawidłowe ułożenie głowy oraz barku leżącego.

 

Doskonała do siedzenia

Taka poduszka przeciwodleżynowa to produkt, który można stosować na wiele różnych sposobów. Można na niej spać, jak i siedzieć (jeżeli osoba może znajdować się w pozycji siedzącej). Dzięki temu wspomaga ona równomierne rozprowadzenie nacisku masy ciała oraz zapewnia optymalną stabilność i podparcie. Dzięki czemu osoba siedząc czuje się komfortowo i stabilne.

 

Nowoczesny design

Warto podkreślić, iż produkty te powstały z bardzo dobrych jakościowo materiałów, a ich producenci zadbali o to, by ich design był nowoczesny i elegancki. Dzięki temu, osoby z niej korzystające nie muszą się krępować, iż korzystają na co dzień z produktów, które przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych i które dbają o ich prawidłowe ułożenie ciała. Taka poduszka sprawdzi się nie tylko w domu na co dzień, ale także w podróży samochodem lub innymi środkami transportu, na wakacjach jak i podczas rehabilitacji. Jest lekka, a dzięki jej standardowym rozmiarom – bez problemu można ją wszędzie ze sobą zadbać.

Zdecydowanie warto postawić na dobry model, który znajdziemy w sklepie z asortymentem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Koszt takiej poduszki (https://nieograniczeni.com/poduszki-przeciwodlezynowe) to wydatek od około 35 zł nawet do 300 zł.