Owal twarzy zniszczone dłonie – metodyka leczenia

Owal twarzy zniszczone dłonie – metodyka leczenia

Dla większości kobiet owal twarzy jest bardzo istotną sprawą. Niestety jak wszystko z upływem czasu i kształt twarzy pogarsza się. Wpływ na to ma wiele czynników takich jak postawa ciała czy nadwaga, a także obciążenia genetyczne. Pierwsze zmiany owalu twarzy mogą zauważyć kobiety około 40 roku życia. Zazwyczaj pierwsze oznaki powodują spadek nastroju, a wcale tak być nie musi.

 

Jak na to zaradzić?

Bardzo pomocna przy tym jest prawidłowa pielęgnacja twarzy, którą wiąże się z użyciem odpowiednich kosmetyków, masażem, a także z regularnymi ćwiczeniami. Często w różnych miejscach możemy znaleźć informacje na temat ćwiczeń, które mają na celu poprawienie owalu twarzy. Jednak jedne z najlepszych efektów uzyskamy korzystając z kosmetyków. Wiele kobiet w trosce o dobrą kondycję skóry, a także jej wygląd sięga po profesjonalne kremy. Jeśli chodzi o owal twarzy to powinniśmy wybrać kosmetyki ujędrniające. Napinają one skórę, a także pobudzają produkcję kolagenu. Do poprawy kształtu twarzy również stosuje się botox. Szczególnie, jeśli chodzi o okolice zmarszczek mimicznych.

Zniszczone dłonie

Skóra na dłoniach starzeje się najszybciej. Jest ona wyjątkowo cienka oraz pozbawiona gruczołów łojowych. Poprzez to bardzo szybko wysycha, a także bywa podrażniona oraz zaczerwieniona. Podczas okresu zimowego dłoniom bardzo dokucza wiatr oraz niskie temperatury. Latem dłonie cierpią z powodu upału. Dodatkowo w tym okresie są one bardzo narażone na promienie UV, które w dużym stopniu przyśpieszają proces fotostarzenia się skóry.

 

Jak dbać o dłonie?

Aby nasze dłonie nie zdradzały wieku należy o nie szczególnie zadbać. Pomimo tego, że będziemy stosowali pielęgnację domową to musimy ją uzupełniać zabiegami medycznymi. Tylko w taki sposób sprawimy, że nasze dłonie będą wyglądały młodo, a ich skóra będzie w świetnym stanie.

 

Ochrona od początku

Jeśli chcemy zapobiec zniszczeniu dłoni powinniśmy w okresach zimowych zakładać rękawiczki, a także aplikować jak najczęściej kremy natłuszczające. Latem musimy zwrócić uwagę na kosmetyki do dłoni. Muszą one posiadać ochronę przeciwsłoneczną.