Okulary przeciwsłoneczne niezbędne latem

Okulary przeciwsłoneczne niezbędne latem

Promienie słoneczne czyli coś, co jest nieodłącznym elementem nie tylko lata, ale każdej pory roku gdy słońce znajduje się na niebie. Jednakże, szczególnie latem jesteśmy narażeni na ich bardzo negatywne działanie, ponieważ promienie słoneczne o wysokiej mocy mają wiele szkodliwych dla oka parametrów. W takim przypadku warto mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną parę okularów przeciwsłonecznych, które ochronią przed promieniowaniem UV, a co więcej sprawią, że nie będziemy mrużyć oczu w przypadku ekspozycji ich bezpośrednio na mocne światło bijące ze słońca.

Okulary przeciwsłoneczne-modele

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych modeli są okulary Wayfarer marki Ray-Ban. To wykonane z tworzywa sztucznego okulary o grubszych ramkach z delikatnym wcięciem na wysokości nosa oraz z lekko zakrzywionymi ku górze zewnętrznymi, górnymi końcami. Klasyczne są w całości w czarnym kolorze łącznie ze szkłami, ale występują też z kolorowymi ramkami lub samymi bokami nakładanymi na uszy oraz z soczewkami z polaryzacją o kolorze mineralnie zielonym, gradalnym lub mineralnie szarym. Ten klasyczny model jest z powodzeniem nakładany przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku oraz kochają się w nich gwiazdy kina i estrady. Ponadto osoby, które mają wadę wzroku również sięgają po ten model, w którym jedyną różnicą pomiędzy okularami przeciwsłonecznymi jest szkło korekcyjne.

Pilotki

To okulary, które swoją nazwę zawdzięczają pilotom samolotów, dla których ten model został stworzony. Są to okulary o cienkich, metalowych ramkach i zaokrąglonych lekko szkłach z cienkim, podwójnym elementem na wysokości nosa, który łączy dwie soczewki w jedną, spójną całość. Aviatorki, bo również i taka nazwa jest stosowana, to pierwsze okulary, które zostały wyposażone w soczewki o zielonym kolorze i były odpowiedzią na dolegliwości pilotów związane z wysokością i bliskim kontaktem ze słońcem. Co ciekawe, jest to również produkt, który został wykonany przez markę Ray-Ban, a ich oficjalna rejestracja została dokonana w 1937 roku.