Nici do ręcznego szycia skóry – CraftPoint

Nici do ręcznego szycia skóry – CraftPoint

Kaletnictwo to rzemiosło, które zajmuje się ręcznym tworzeniem autorskich produktów do których produkcji używa się skóry. Charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem trwałości sprawiając, że dobrze zrobione wyroby przetrwają lata użytkowania. Aby dobrze połączyć ze sobą odpowiednie fragmenty naturalnej skóry bydlęcej stosuje się specjalne nici do ręcznego szycia skóry.

 

Sklep z artykułami kaletniczymi Craftpoint jest bogaty w różnego rodzaju nici do szycia dzięki, którym będzie można uzyskać dobrze skomponowany projekt. Nici występują w różnych rozmiarach, kolorach i specyfikacjach, które powinny być starannie dobrane do rodzaju projektu, który chce się wykonać. Najistotniejszą rolę gra tutaj grubość materiału jaki używany jest do wytworzenia danego etui, torebki czy też pochwy…

 

Sprawdź: nici do ręcznego szycia skóry – CraftPoint

Charakterystyka nici do ręcznego szycia skór

Istnieją cieńsze nici, które są z definicji mniej wytrzymałe. Dostosowuje się je do wyprodukowania woreczków, zszycia cienkich kawałków skóry, które dołącza się do zamków czy też do produkcji małych etui jak na przykład etui do scyzoryków. Te większe nici poleca się do szycia produktów, które będą przechowywać cięższe przedmioty(są bardziej wytrzymałe). Będą nimi najczęściej torby i torebki.

 

Nici do szycia skóry w sposób ręczny bardzo często pokryte są pojedynczą, bądź nawet podwójną warstwą wosku. Jest on dodawany, aby szwy lepiej przechodziły przez dziurki, ale również dla poprawienia wyglądu. Wosk dodaje blasku i sprawia, że produkt wygląda o wiele lepiej.

Istnieją również specjalne dopasowane nici do szycia maszynowego. Maszyna wykorzystuje ją w bardzo szybki sposób, stąd są one jeszcze bardziej wytrzymałe, aby nie przerwały się w trakcie szycia. Dodatek poliestrowego oplotu wzmacnia odporność na przetarcia.

 

Podsumowanie

Wszystkie z tych nici można znaleźć w sklepie internetowym Craftpoint. Zawiera on różne kolorystyki nici przez co mogą być dobierane do indywidualnych preferencji i projektów wszystkich kaletników.