Napędy hybrydowe – krok w przyszłość

Napędy hybrydowe – krok w przyszłość

Są to napędy, które zdecydowanie zrewolucjonizowały świat motoryzacji robiąc milowy krok na przód technologii i nowoczesnym rozwiązaniom, które są ekonomiczne i cieszą najbardziej wybrednych klientów. W dzisiejszych czasach napędy hybrydowe znajdują się w wielu samochodach osobowych, jednak w tych ciężarowych również odnajdują się znakomicie i są coraz bardziej powszechne.

 

Napędy hybrydowe – ogrom zalet

Za wprowadzeniem napędów hybrydowych do samochodów ciężarowych stoi wiele atutów. Do najważniejszych z nich będzie należeć ekonomia przedsiębiorców zaopatrujących swoje samochody w paliwo. Jak powszechnie wiadomo – jest ono bardzo drogie, a spalane jest bardzo szybko. Napędy hybrydowe drastycznie zmniejszają ich spalanie w wyniku czego osoby prowadzące biznes wydają mniejszą ilość pieniędzy. Jest to również wysoce korzystne dla środowiska naturalnego – emisja szkodliwego dwutlenku węgla jest zredukowana o kilka poziomów! I ostatnie, jednak równie ważne. Samochody ciężarowe jak sama nazwa wskazuje posiadają dużą masę, a co za tym idzie aby ruszyć z miejsca potrzebują bardzo dużą ilość energii, która zawsze pochodziła z paliwa. Takie spalanie potrafiło osiągać bardzo wysokie wartości przy starcie, a sam samochód ,,zbierać się” dłuższą chwile. Napędy hybrydowe redukują to do minimum i pozwalają na szybsze nabranie prędkości ciężarówki co jest bardzo wygodne.

Napęd hybrydowy łączy w swojej budowie dwa źródła energii – silnik spalinowy i elektryczny. Podczas generowania energii przez część spalinową żadna cząstka energii nie ulega utracie – wszystkie są gromadzone do ładowania elektrycznych części takich jak akumulatory. Następnie współpracują one z silnikami spalinowymi zmniejszając ich eksploatację. W wyniku tego do swojego samochodu można zamontować mniejszy silnik, oszczędzając pieniądze i masę całego pojazdu.

Sprawdź: Opony do samochodów dostawczych

Podsumowanie

Dodatek napędu hybrydowego to z pewnością większa jednorazowa inwestycja, lecz jeśli myśli się o długim korzystaniu i eksploatowaniu samochodu to prędzej czy później się ona zwróci. Dodatkowo dbałość o środowisko też nie pozostaje bez echa. Dodatkowo jeśli prowadzi się samochód na trasach z dużą ilością hamowań, postojów czy szybkich wzrostów prędkości silnik elektryczny będzie dodatkowym komfortem prowadzenia samochodu dla samego kierowcy. Połączenie go z silnikiem samochodowym, który będzie dominował na prostych, długich odcinkach będzie idealnym i zgranym połączeniem z którego z pewnością każdy będzie zadowolony.