Modne kolory w dekoracjach ślubnych

Modne kolory w dekoracjach ślubnych

Kolor ma znaczenie. Odgrywa on bardzo ważną rolę nawet w trendach ślubnych. Jeżeli więc wciąż nie wybrałeś jeszcze wszystkich kluczowych dekoracji ślubnych czy weselnych, być może to właśnie ten tekst stanie się dla ciebie podstawową inspiracją. Sprawdzimy w nim, co “piszczy” w modzie ślubnej. Popatrzmy na najmodniejsze dekoracje ślubne, zwracając uwagę głównie na ich kolor. Opcje do wyboru są tak naprawdę tylko dwie. W tym sezonie będzie odważnie. Stawiamy albo na kolory żywe i energetyczne, albo zmierzamy w przeciwnym kierunku i wybieramy… czerń!

Sprawdź: Sklep Ślubny Dekorak

Zacznijmy jednak od tego mniej kontrowersyjnego ślubnego trendu, jakim są mocne i wyraziste kolory. Styliści zajmujący się dekorowaniem kościołów i sali weselnych w końcu postanowili do nich powrócić, odchodząc od mody na rzeczy przezroczyste, szklany i transparentne czy te występujące w odcieniach jasnych, pastelowych i stonowanych. Kolor ma teraz wyjść na pierwszy plan i grać pierwsze skrzypce. Może być przy tym klasyczny albo zupełnie nietuzinkowy. Jeżeli mimo wszystko nie chcesz przesadzić, wybieraj dekoracje weselne w barwie intensywnego fioletu, eleganckiego burgunda bądź butelkowej zieleni. Nie boisz się zaszaleć? W takim razie zaskocz gości weselnych dekoracjami w odcieniu energetycznej żółci bądź pomarańczy. Pamiętaj tylko, że wybrany kolor nie musi gościć na wszystkich elementach. Możesz go zastosować wyłącznie w wybranych dodatkach, łącząc go z nieco jaśniejszymi odcieniami.

 

A co powiesz na czerń? Pomimo tego, iż na ślubach zazwyczaj nie ma jej zbyt wiele, w tym roku może się to zmienić. Już teraz widać wyraźną zmianę w kolorystyce dekoracji ślubnych. Odwiedzając sklep ślubny, zaskoczysz się tym, jak wiele ciemnych artykułów w nim znajdziesz. Są one doskonałym kontrastem dla klasycznej ślubnej bieli. Czerń, podobnie jak wspomniane wyżej żywe barwy, powinna jednak przewija się wyłącznie w małych detalach, czyli np. na serwetkach, świecznikach, pojedynczych balonach bądź bądź papeterii. Ten kolor pięknie współgra ze złotem i srebrem. Oba materiały dodają mu klasy.