Mity na temat depilacji laserowej

Mity na temat depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa łódź jest bolesna? Czy można ją skutecznie przeprowadzić na jasnym owłosieniu i czy wolno się jej poddać w okresie letnim i wakacyjnym? Te pytania nurtują niemalże każdego, kto zaczyna się zastanawiać nad trwałym usunięciem niechcianego owłosienia. Warto zatem szczegółowo sobie na nie odpowiedzieć.

 

Pierwszy mit tyczy się czasu przeprowadzania zabiegów. Nie jest bowiem prawdą, że depilacji laserowej nie wolno wykonywać latem. Nie chodzi tu wcale o porę roku. O ile tylko pacjent będzie przestrzegać wszystkich zaleceń związanych z przygotowaniem do zabiegu oraz postępowaniem po zabiegu, spokojnie pozbędzie się niechcianych włosków nawet w lipcu czy sierpniu. Najważniejsze jest to, aby na depilowanej skórze nie występowała nawet minimalna opalenizna. Jeżeli jest ona dostrzegalna, należy poczekać, aż całkowicie zniknie. W okresie po zabiegu przez przynajmniej dwa tygodnie nie należy natomiast jakkolwiek opalać na nowo skóry. Nie wolno nawet korzystać z solarium. Samoopalacze też są raczej niewskazane.

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Depilacja laserowa łódź ma oczywiście wiele zalet i wykazuje się oczywiście wysoką skutecznością, ale nikt nie powinien myśleć, że już po pierwszym jej zabiegu na dobre pozbędzie się niechcianego owłosienia. To akurat nigdy nie jest możliwe. Po jednorazowym zabiegu owłosienie zwykle zostanie usunięte wyłącznie częściowo. Z tego powodu cały cykl doprowadzający do trwałego zniszczenia owłosienia składa się przeważnie z przynajmniej czterech zabiegów, a czasem nawet i z ich dwukrotnie większej liczby. Przeprowadza się je średnio co dwa miesiące. Cykl kończy się w momencie, gdy włoski w ogóle przestają odrastać.

 

Nikt nie powinien również bać się ewentualnych podrażnień skóry po zabiegu. Depilacja laserowa w większości przypadków powoduje wyłącznie lekkie zaczerwienienie skóry. Ustępuje ono po kilku czy kilkunastu godzinach liczonych od momentu zakończenia zabiegu.