Mezoterapia, kwas hialuronowy

Mezoterapia, kwas hialuronowy

Zabiegi upiększające pozwalają na zniwelowanie lub zatuszowanie naturalnych niedoskonałości w wyglądzie. Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny pomagająca w osiągnięciu takich celów. Zabiegi zaliczane do tej dziedziny medycyny charakteryzują się niewielkim stopniem inwazyjności, dlatego są bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Ich głównym celem jest zapewnienie skóry odpowiednich bodźców, wywołać działania ją stymulujące. Zabiegi wchodzące w skład medycyny estetycznej dotyczą najróżniejszych partii ciała. Do jednych z najpopularniejszych zaliczają się zabiegi mające na celu wypełnienie zmarszczek. Do tego zadania wykorzystywany jest najczęściej kwas hialuronowy.

 

Zabiegi oraz kosmetyki zawierające kwas hialuronowy powodują spłycenie zmarszczek, wygładzenie powierzchni skóry. Kwas wydatnie przyśpiesza proces gojenia się ran oraz oparzeń. Bardzo szybko jednak rozkłada się w naszym ciele, dlatego zachodzi konieczność systematycznego powtarzania zabiegów. Jedna dawka preparatu z kwasem hialuronowym wystarcza w przybliżeniu na okres 6-12 miesięcy. Mezoterapia to zabieg chirurgiczny mający właściwości odmładzające. Na czym polega? Jego głównym zadaniem jest dostarczenie do organizmu substancji leczniczych, odżywczych oraz regenerujących. Zabiegi te wykonywane są w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej. Jest to skuteczna metoda pozwalająca na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Mezoterapia stosowana jest na przykład w przypadku dłoni. One starzeją się najszybciej, ponieważ są naturalnie narażone na wiele niebezpieczeństw w postaci czynników zewnętrznych. Zabieg mezoterapii ma nawilżyć suchą skórę dłoni, co pozwoli na przywrócenie im naturalnego wyglądu.

 

Zabieg mezoterapii może być stosowany z powodzeniem jedynie, gdy nie zachodzą przeciwwskazania ku temu. Najczęściej zabieg jest niemożliwy do przeprowadzenia przy opryszczce, cukrzycy, ciąży, alergii, chorobie nowotworowej. O tego rodzaju przeciwwskazaniach należy obowiązkowo poinformować lekarza przeprowadzającego zabieg. Poznaj gabinet medycyny estetycznej – https://www.doktormonika.pl