Kryptowaluty Dash i Ripple

Kryptowaluty Dash i Ripple

Zacznijmy od tego co to są w ogóle kryptowaluty? Są to wirtualne monety stworzone na bazie algorytmu. Wykorzystują one kryptografię czyli cyfrowe szyfrowanie, które pozwala je zabezpieczyć oraz transakcje wykonywane za ich pomocą. Po wybuchu bitcoina zaczęły na rynku pojawiać się kolejne kryptowaluty. Aktualnie są ich setki, ale tylko niewiele z nich jest chociażby w małym stopniu rozpoznawalna jak wymieniony wyżej bitcoin. Przedstawię dwie: kryptowaluta dash i kryptowaluta ripple. Pierwsza z nich znana bardziej pod nazwą dashcoin powstała w 2014 roku za sprawą Evana Duffielda i w opinii wielu ludzi ma największą szansę stać się następcą bitcoina. Pierwotnie nosiła ona nazwę Xcoin, a następnie Darkcoin.

Aktualny kurs Dash

Dopiero w 2015 roku Duffield ochrzcił swoją kryptowalutę nazwą dashcoin. Sama jego budowa jest oparta na systemie algorytmów X11, a więc na kombinacji 11 algorytmów i jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych. Potwierdzeniem może być to, że aby złamać zabezpieczenie trzeba złamać jednocześnie 11 szyfrów. Z pewnością jest to kryptowaluta warta uwagi, gdyż w niedalekiej przyszłości może przynieść spore zyski. Kolejną kryptowalutą jest ripple, w Polsce znana bardziej pod nazwą XRP. Jest to kryptowaluta, która posiada własną walutę, a ze względu na szybkość systemu płatności uznawana jest za jedną z czołowych obecnych walut wirtualnych na rynku, stawiana na równi z Litecoin czy Ethereum.

Aktualny kurs Ripple

Zaprojektowany system płatności jest podobny do blockchain. Protokół płatności jest niemalże identyczny, jest kompatybilny z pozostałymi kryptowalutami oraz walutami papierowymi oraz rynkiem towarowym. Na potwierdzenie tego, że jest to jedna z najbezpieczniejszych kryptowalut na świecie może być to, że Narodowy Bank Abu Dhabi zaczął używać do niektórych transakcji tego samego protokołu, który jest wykorzystywany w XRP. eżeli chodzi o kapitalizację rynkową, to XRP Ripple jest trzecią co do wielkości kryptowalutą, zaraz po Bitcoin i Ethereum. Jak widać obie wspomniane kryptowaluty, Dashcoin i Ripple, są warte uwagi, gdyż w niedalekiej przyszłości można się dzięki nim nieźle wzbogacić.