Karmienie piersią czy mlekiem modyfikowanym?

Karmienie piersią czy mlekiem modyfikowanym?

Wiele kobiet będących w ciąży, które zastanawiają się nad przyszłością po porodzie, mają dylemat, czy karmić dziecko piersią czy od początku podawać mleko modyfikowane. Znaczna większość decyduje sie na naturalne sposoby i wykorzystanie tego, czym obdarzyła nas natura, jednak są również przeciwniczki tej metody, które z wielu różnych przyczyn nie decydują się na karmienie naturalne. Oczywiście to, czy faktycznie po porodzie kobieta będzie karmić piersią jest niewiadome. Wiele początkowych problemów z laktacją weryfikuje początkowe założenia przyszłej matki, przez co należy podjąć kroki, które pomogą w osiągnięciu zamierzonego celu. Który rodzaj karmienia jest lepszy i jakie są jego zalety?

Mleko naturalne

Fakt, że taka forma funkcjonuje od zawsze i jest to naturalny proces wywoływany przez organizm oznacza tylko jedno, mleko naturalne to podstawowy i najważniejszy pokarm jaki powinien być podawany dziecku. Oczywiście wiele kobiet, które mają za mało mleka lub mają problem z tym, aby je wydobyć, załamując się sięgają po dostępne środki. Zgłębienie tematu oraz trików innych matek w sieci być może pomoże w doprowadzeniu stanu swojego ciało do możliwości normalnego karmienia piersią. Jakie są zalety? Przede wszystkim mleko matki jest darmowe, przez co przy wszystkich wydatkach związanych z przyjściem na świat dziecka, jest dużą oszczędnością. Mleko matki zawiera naturalne drobnoustroje probiotyczne, które wpływają na florę bakteryjną jelit oraz wspierają odporność dziecka od pierwszych dni życia malucha. Co ciekawe, wiele matek w sieci jako zaletę podaje wygodę. Jest to szybki sposób na nakarmienie głodnego dziecka w każdej chwili bez konieczności przygotowywania mleka z proszku o odpowiedniej temperaturze i ilości.

Mleko modyfikowane

Powinno się je traktować jako działanie ostateczne, ponieważ jego jedyną zaletą jest to, że dostarczy dziecku niezbędny do życia pokarm. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to produkt przygotowywany sztucznie, a najlepszym dla zdrowia każdego człowieka, jest to, co naturalne. Odżywiając się zdrowo warto pamiętać, że dziecku też należy się wysoko jakościowy pokarm, a takim jest przede wszystkim mleko matki.