Jakie kwestie powinny uwzględnić kobiety wybierając stanik sportowy?

Jakie kwestie powinny uwzględnić kobiety wybierając stanik sportowy?

Nie wszystkie przedstawicielki mają świadomość, jak wybrać stanik sportowy, by czuć się nie tylko kobieco, ale również wygodnie podczas wykonywania najbardziej intensywnych ćwiczeń. Czym dokładnie powinna charakteryzować się wspomniana odzież sportowa? Jakie kwestie powinna uwzględnić kobieta przed podjęciem decyzji o zakupie?

 

Taśma pod biustem

Przedstawicielka płci pięknej nie powinna przede wszystkim odczuwać odcisków, które uniemożliwiałyby jej swobodne oddychanie. Godny uwagi jest również fakt, aby obwód omawianego biustonosza nie podnosił się do góry czy nie zachodził przypadkiem na łopatki podczas wykonywania ćwiczeń. Kobiety muszą również pamiętać, że staniki sportowe w przeciwieństwie do zwykłych powinny się charakteryzować znacznie bardziej dopasowaną konstrukcją.

 

Miseczka

Koniecznie należy pamiętać, aby miseczka była właściwie dopasowana do piersi. Nie można bowiem doprowadzić do sytuacji, aby piersi wypływały z miseczki. Można zaobserwować, że u niektórych przedstawicielek płci pięknej dochodzi od wybrzuszenia nad górną krawędzią miseczki czy pod pachą. Z kolei za duża miseczka będzie zdecydowanie odstawiała od piersi.

 

Ramiączka

Kobiety muszą pamiętać, że zadaniem wspomnianych ramiączek jest podtrzymywanie piersi na odpowiednim poziomie. Nie mogą one pod żadnym pozorem wbijać się w ramiona. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że część dostępnych na rynku produktów została dodatkowo zaopatrzona przez producentów w regulację w okolicach łopatek. W ten prosty sposób można nie tylko uzyskać zdecydowanie lepszą stabilizację, ale również unieruchomić biust.

 

Kiedy kobieta powinna zdecydować się na wymianę stanika sportowego?

Jeżeli materiał produktu będzie ulegał osłabieniu, a stanik będzie coraz luźniejszy, należy podjąć decyzję o wymianie omawianej odzieży. Jeżeli kobieta będzie odpowiednio dbała o stanik sportowy, może mieć pewność, że produkt posłuży jej przez najbliższe lata. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie ręczne pranie w odpowiednio przeznaczonych do tego celu płynach.

 

Szeroki wybór biustonoszy sportowych w sklepie Mmsport.pl