Jak zabrać się za wynajem ciężarówki?

Jak zabrać się za wynajem ciężarówki?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się nad taktyką jaką powinni dobrać do swojej firmy aby jak najwięcej zyskać i jak najmniej stracić. Oprócz zakupu swojej floty samochodowej w celu założenia firmy transportowej istnieje również możliwość wynajmu samochodów i zarabiania w ten sposób. Jednak wielu właścicieli swoich firm boi się wynajmów samochodów. Jednak umowy są skonstruowane tak prosto, a warunki są tak przejrzyste, że nie powinno to mieć miejsca – nie ma czego się obawiać!

W ofercie firmy TRUCKCARE rozróżnia się najczęściej najem krótkoterminowy bądź długoterminowy. Jego typ jest zależny od indywidualnych chęci i wymagań klienta. Pozwala to na elastyczne podejście do klienta dostosowane do jego potrzeb. W przypadku zakupu samochodu dla siebie może być to niemożliwe, a raty kredytu często dobijają przedsiębiorców. Firmy, które zaczynają swoją przygodę z przewozem i tak naprawdę nie znają dokładnie swojej przyszłości często decydują się na najem długoterminowy – jest to o wiele bezpieczniejsza opcja, która gwarantuje stabilność płacenia za wynajmujący samochód przez cały okres jego korzystania.

 

Jak zacząć?

Aby ubiegać się o wynajęcie samochodu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i umieścić w nim wszystkie potrzebne informacje dotyczące swojej firmy i działalności dodając swoje indywidualne oczekiwania – to właśnie dzięki nim firma TRUCKCARE będzie mogła dopasować się do wymagań klienta aby zapewnić mu pełne zadowolenie wynajmu.

Dodatkowo warto dostarczyć papiery dotyczące ostatniego okresu rozliczeniowego decydujące o bezpieczeństwie przeprowadzenia najmu – w dobie oszustów warto zabezpieczać się przez takie rozwiązania.

Firma TRUCKCARE posiada ponad 3000 samochodów tak więc nie ma znaczenia do jakiej działalności klient potrzebuje samochód – na pewno znajdzie się dla niego coś odpowiedniego co przyniesie mu satysfakcję.

Zobacz również: Wynajem naczep – Truckcare

Wymagania i opłaty

Aby uzyskać zgodę i podpis na umowie sprawdzenie zdolności kredytowej i płynności finansowej klienta będzie kluczowe. Jednak jeśli chodzi o specyfikację samochodu – w momencie chęci pozyskania bardziej ukierunkowanego samochodu jego czas zdobycia może być troszkę dłuższy niż w momencie chęci pozyskania bardzo uniwersalnego i trzeba się z tym liczyć – aczkolwiek z reguły wszystko przebiega bardzo sprawnie.

Terminowość i sumienność opłat jest bardzo ważna i brana pod uwagę w przypadku potencjalnego przedłużenia umowy – warto o tym pamiętać podczas dokonywania comiesięcznych wpłat.