Jak prawidłowo korzystać z suplementów dla sportowców?

Jak prawidłowo korzystać z suplementów dla sportowców?

Jeżeli już od dłuższego czasu ćwiczysz na siłowni, bardzo możliwe, że dotarłeś już do etapu, w którym nie jesteś w stanie osiągnąć zbyt wiele zupełnie naturalnie. Starasz się, a i tak tkwisz w miejscu. Dopadła cię stagnacja, przez którą nie jesteś w stanie podnosić większych ciężarów, ani też zauważalnie zmieniać swojej sylwetki. Jest to idealny moment na to, by sięgnąć po pewne suplementy dla sportowców. One mogą doskonale uzupełnić twoją dietę. Pamiętaj jednak, by korzystać z nich z głową, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu i nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Zobacz: bcaa sklep – WXN Labs

Przede wszystkim nie ufaj w stu procentach kolorowym reklamom. Każdy producent suplementów diety będzie próbował cię nakłonić do zakupu swoich produktów. A eksperci od marketingu potrafią to robić naprawdę sprytnie. Niby przypadkiem napominają ci o tabletkach przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej i jeszcze do tego wysyłają ci swoje reklamy na skrzynkę e-mailową, byś koniec końców zainwestował w ten jeden środek. A niekoniecznie musi on być dla ciebie dobry. Nie wierz więc reklamom na słowo, póki czegoś nie sprawdzisz. Swego czasu panowała moda na przyjmowanie BCAA. Każdy prawdziwy sportowiec musiał je brać i wszyscy stwierdzili, że jego działanie jest niepodważalne. A co się okazało? Dziś jasne jest już, że BCAA nie działa tak jak oczekiwano, dlatego też równie dobrze możesz je zastąpić zwykłą odżywką białkową czy nawet posiłkami o wyższej zawartości protein. Pamiętaj też, że niezależnie od tego, czy chcesz kupić sarmy czy może pudło kreatyny, zawsze powinieneś sprawdzić producenta wybranego specyfiku. Celuj w znane i rozpoznawalne marki. Zazwyczaj są one poddawane regularnym kontrolom, więc możesz czuć się bezpiecznie, gdy wybierasz ich produkty.

W rzeczywistości jednak może być tak, że poprzez zmianę diety osiągniesz tyle samo, ile z pomocą dodatkowych suplementów. Przyjrzyj się zatem raz jeszcze swojemu jadłospisowi i oceń, czy rzeczywiście dostarcza ci on wszystkich niezbędnych składników odżywczych.