Jak dobrać biustonosz sportowy?

Jak dobrać biustonosz sportowy?

Biustonosz sportowy ma przede wszystkim zapewnić komfort realizowania ćwiczeń. Jednak właściwie wybrany jest w stanie zapewnić korzyści zdrowotne. Przy wybieraniu sportowych biustonoszy szczególnie ważne jest skupienie się na rozmiarze, a także dopasowaniu do dyscypliny, którą się uprawia. W przypadku intensywnych ćwiczeń, jak choćby bieganie, warto postawić na mocno podtrzymujące staniki.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając Biustonosze sportowe warto decydować się na:

– modele usztywniane w przypadku bardziej obfitych piersi

– wersje zapinane z przodu, gdy szuka się bardziej praktycznych wersji

– specjalne biustonosze dla mam karmiących, gdy chce się ćwiczyć w tym okresie.

Przy wybieraniu biustonoszy sportowych warto kierować się marką. Niewątpliwie najbardziej uznani producenci posiadają największy wybór produktów. Dodatkowo można liczyć na wiele innowacyjnych rozwiązań stosowanych w najlepszych modelach.

 

Przymierzanie biustonosza a odzież sportowa

Bardzo ważne przy decydowaniu się na zakup staników sportowych jest postawienie na takie, które są idealnie dopasowane. W takich można mieć pewność, że ćwiczenia będą mogły być wygodnie realizowane. Ważne przy przymierzaniu biustonosza sprawdzić czy pas nie jest zbyt ścisły. Dobrze jest, gdy mieści się pod nim palec podczas przymierzania. W ten sposób nie będzie nadmiernie opinał, a jednocześnie skutecznie podtrzyma biust.

Gdy wybiera się biustonosze z miseczką wówczas warto postawić na modele, w których mieści się cała pierś. Przy odstawaniu od piersi trzeba decydować się na większą miseczkę. Wskazówką niedopasowania miseczki może być również jej marszczenie się. Ramiączka w sportowym staniu nie powinny się wbijać w ramiona. Przy bieganiu czy ćwiczeniach może do prowadzić do nieprzyjemnych otarć czemu sprzyja dodatkowo spocona skóra. Zakładając stanik w sklepie warto jest wykonać w nim kilka skłonów i sprawdzić, czy biust jest odpowiednio asekurowany. Wykonanie ruchów zbliżonych do wykonywanych regularnie ćwiczeń pozwala dobrze ocenić, czy biustonosz sprawdzi się podczas treningów.