Depilacja laserowa. Jak należy przygotować się do zabiegu?

Depilacja laserowa. Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabiegi depilacji laserowej pozwalają na trwałe usuwanie włosków z różnych partii ciała oraz twarzy. Aby jednak zabieg był skuteczny, konieczne jest właściwe przygotowanie się do niego. O czym należy wtedy pamiętać?

Depilacja laserem to skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia. Seria procedur pozwala niemalże na całkowite usunięcie włosków, które nie odrastają przez lata. Jednak każda osoba, która chce przystąpić do depilacji laserowej, powinna pamiętać o tym, by przestrzegać odpowiednich zaleceń. Tylko wtedy zabieg będzie w pełni udany i nie wywoła poważnych skutków ubocznych.

Zobacz: Depilacja laserowa Poznań – Depilacja.pl

Przed zabiegiem depilacji laserowej

Aby depilacja laserowa mogła zostać wykonana, konieczne jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem – dermatologiem, medycyny estetycznej w gabinecie, w którym planowany jest zabieg usuwania owłosienia. W trakcie konsultacji będzie mógł on określić typ skóry, włosków, a także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. W trakcie konsultacji w gabinecie wykonuje się także próbę laserową, która sprawdza reakcję na światło lasera.

Dodatkowo, klient otrzymuje wtedy określone zalecenia, których musi przestrzegać przed przystąpieniem do zabiegu. O czym warto pamiętać?

Zalecenia przed depilacją laserową – na co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem:

  • nie należy opalać się
  • nie należy stosować kremów do depilacji
  • nie należy stosować środków złuszczających
  • należy przestać usuwać włoski w całości – pęseta, depilator – mogą być tylko zgolone
  • nie należy stosować miejscowo produktów z retinolem, kwasami, zawierających witaminę C
  • należy odstawić leki fotouczulające, a także zioła, które mają takie właściwości

Gdy powyższe zalecenia nie będą przestrzegane, wówczas depilacja laserowa może spowodować wystąpienie trwałych przebarwień na skórze, a także może po prostu okazać się nieskuteczna.

Wobec tego każda osoba chcąca skorzystać z zabiegu depilacji laserem powinna pamiętać o tym, że konieczne jest przestrzeganie właściwych zasad, by procedura ta mogła okazać się w pełni efektywna.