Czy mleko modyfikowane szkodzi?

Czy mleko modyfikowane szkodzi?

Z całą pewnością nie, ponieważ gdyby tak było, to taki produkt nie miał by racji bytu na rynku. Mleko modyfikowane to pełnowartościowy pokarm, który pozwala na nasycenie malucha wtedy, kiedy matka nie może go nakarmić. Oczywiście najlepszym i właściwym pokarmem jest ten od matki, jednak wiele kobiet nie może karmić w ten sposób lub samodzielnie decyduje się aby tego nie robić. Mleko modyfikowane może być podawane dzieciom od pierwszych godzin życia, jednak istotne jest to, aby wybrać produkt odpowiedni do wieku dziecka. Przygotowanie mleka warto przeprowadzić w sposób opisany w instrukcji oraz z uwzględnieniem temperatury podania. Czy warto karmić dziecko mlekiem modyfikowanym?

Aktywna mama

Osoby bardzo aktywne, które chcą szybko wrócić do swojego normalnego trybu życia, decydują się na odstawienie, ponieważ laktacja sprawia, że może dość do wypływania mleka z piersi oraz zawilgocenia ubrań. Ponadto, karmienie dziecka sprawia, że mama musi być zawsze obok niego lub odciągać pokarm po to, by był zawsze gotowy do podania. Może to znacznie utrudniać życie, dlatego też mleko modyfikowane, które może przygotować praktycznie każdy i o każdej porze, jest idealnym rozwiązaniem. Szybkie odstawienie to również domena mam, które nie mogą poradzić sobie z zakasem spożywania produktów niedozwolonych, szkodliwych dla dziecka. Palenie papierosów i picie alkoholu to przyjemność, której nie chcą tracić kobiety noszące przez 9 miesięcy dziecko pod swoim sercem.

Wady mleka modyfikowanego

Oczywiście, wszystko co zostało wyprodukowane nienaturalnie, ma mniejszą ilość wartości odżywczych. Tak jest w przypadku mleka modyfikowanego. Naturalne mleko matki posiada wiele drobnoustrojów probiotycznych, które świetnie wpływają na odporność dziecka. Mleko matki jest również bogate w witaminy i minerały oraz ważne dla zdrowia składniki odżywcze, które niestety nie będą dostarczone w przypadku karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę, ponieważ może to wpłynąć na zdrowie dziecka w kolejnych miesiącach i latach życia.