Czy drogie znaczy lepsze?

Czy drogie znaczy lepsze?

Wiele osób zakupując nie tylko przedmioty domowego użytku, sprzęty i gadżety ale również ubrania, stawia przede wszystkim na cenę. To właśnie ona jest wyznacznikiem nie tylko luksusu ale również wysokiej jakości. Warto jednak bardziej dokładnie sprawdzać produkty przed zakupem, ponieważ nie zawsze droższe znaczy lepsze. Taka sytuacja bardzo często ma miejsce właśnie w świecie mody, gdzie przeważająca część ceny to często marża za metkę. Popularne marki znane od dziesiątek lat, mają rzesze fanów, którzy skrupulatnie zaopatrują się w ich produkty, często przepłacając za rzeczy bardzo niskiej jakości. Rzeczy wysokiej jakości nie muszą być wcale niebywale drogie, a czytanie metek, składów tkaniny czy miejsca produkcji może nas skutecznie namówić do zakupu lub sprawić, że z niego zrezygnujemy.

Znane marki=drogie ceny

Wiele marek o ugruntowanej pozycji na rynku może sobie pozwolić na zachowanie wysokich cen, po które i tak sięgać będą osoby, które na to stać. Gwiazdy kina, celebryci czy piosenkarze zakładają kreacje czy nawet codzienne ubrania nie więcej niż raz, dlatego jakość nie ma dla niech najmniejszego znaczenia. Liczy się modny wygląd, ciekawy design i oczywiście marka bądź też projektant. Inaczej sprawa się ma w przypadku ludzi o niższym statusie społecznym, którzy sięgają po markowe produkty często sądząc, że płacą za jakość, co może, ale nie musi, mijać się z prawdą.

Jakość przede wszystkim

Kupując sukienkę na jeden wieczór, szpilki tylko na specyficzne okazje, czy kolczyki na jednorazowe wyjście, nie warto kierować się zasadą lepszej jakości, a raczej lepszego wyglądu. Czasami kolczyki wykonane z metalu ale posrebrzane czy pozłacane będą wyglądać lepiej lub porównywalnie dobrze, co podobny produkt wykonany z wysokiej jakości kruszca, a co więcej, będą o wiele tańsze. Wybierając produkty, które nosimy często  są podstawą naszej szafy jak obuwie sportowe, t-shirty, jeansy czy swetry, w takim przypadku jakość ma znaczenie, bo jeśli jest wysoka, wtedy takie ubrania mogą być wykorzystywane przez wiele lat przy zachowaniu niezmiennego wyglądu.