Chrzciny-co dać w prezencie?

Chrzciny-co dać w prezencie?

Narodziny dziecka w Katolickiej rodzinie wiążą się z obrzędem chrzcin, czyli przyjęcia małego dziecka do wspólnoty oraz zmycie z niego grzechu pierworodnego. Obecnie kwestie duchowe, choć również ważne, często schodzą na dalszy plan, a takie wydarzenie to dobra okazja do spotkania się w bliskim gronie i oficjalne powitanie dziecka na świecie. Chrzciny to ważna uroczystość, z którą związany jest też obyczaj dawania prezentów. Co warto sprezentować maluszkowi z okazji Chrzcin?

Prezenty materialne

Praktyką, która jest znana również z obrzędu Komunii Świętej oraz Ślubu, jest dawanie koperty z pieniędzmi. Jest to zawsze dobry pomysł, ponieważ taki prezent pozwala na samodzielną decyzję obdarowanego, na co przeznaczy kwotę, którą otrzymał. W przypadku Chrzcin sprawa się komplikuje, ponieważ nie będzie to pamiątką dla dziecka, a pieniądze otrzymane od rodziców chrzestnych czy innych gości z całą pewnością zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby dziecka. Jeżeli obdarowujemy dziecko taką formą prezentu, warto zadbać o symboliczny dodatek w formie pamiątki, jak zawieszka z motywem kojarzącym się z obchodzoną okazją, wisiorek, krzyżyk lub złota bransoletka i choć dziecko w danym momencie z tego nie skorzysta, to w przyszłości będzie miło wspominało takie drobne prezenty wiążące się z tym ważnym dla niego dniem. Biżuteria to również fantastyczny prezent i nie tylko jako dodatek do koperty z pieniędzmi, ale jako niezależny podarunek. Złota bransoletka, kolczyki czy naszyjnik to drogie prezenty, które nawet jeżeli nie będą się podobać dziecku w przyszłości, będzie to prezent trafiony. Cena złota utrzymuje się zawsze na dobrym poziomie, a taka biżuteria może być kiedyś przetopiona na obrączki, przez co wartość sentymentalna prezentu zostanie wzmocniona.

Prezenty materialne mogą mieć również formę atrakcyjnej zabawki czy gadżetu. Jeżeli młodzi rodzice nie mają jeszcze kompletnej wyprawki bądź też wspominali o czymś, co chcieliby mieć, ale jeszcze nie udało się poczynić takich zakupów, warto zainwestować w taki prezent, który z całą pewnością zadowoli rodziców i będzie przydatny podczas opieki nad dzieckiem.