Bydlęca skóra licowa – jakość ponad wszystko

Bydlęca skóra licowa – jakość ponad wszystko

Craftpoint do sklep internetowy z akcesoriami kaletniczymi w którym można znaleźć naprawdę wiele ciekawych materiałów i narzędzi, które mogą posłużyć w wykonaniu swoich projektów z działu galanterii skórzanej. Jednym z nich jest bydlęca skóra licowa. Jest ona niezwykle trwałym materiałem, który charakteryzuje się bardzo przyjemną gramaturą. Jest wykorzystywana między innymi w kaletnictwie do wyrobu torebek, pasków, etui czy kabur, ale także można ją znaleźć w obiciach meblowych. Jej powierzchnia jest bardzo miła i przyjazna w dotyku. Po jej odpowiednim zaimpregnowaniu używając preparatów do skóry obecnych na sklepie Craftpoint można mieć pewność, że przetrwa ona lata użytkowania w niezmienionym stanie.

 

Końcówka nazwy ,,licowa” pochodzi od zewnętrznej warstwy skóry, którą nazywa się licową. Licowe bydlęce skóry można zdobyć z takich kontynentów jak Australia czy Ameryka Południowa. Po imporcie trafia ona do odpowiednich producentów zajmujących się ich obróbką w odpowiednich garbarniach.

 

Specyfikacja

Bydlęca skóra licowa o grubości 2,0mm jest wręcz stworzona do produkcji portfelu, torebek czy różnego rodzaju etui. W takiej konfiguracji skóra posiada najlepsze połączenie wytrzymałości i funkcjonalności.

Jej nieco grubsza wersja – 2,5mm jest wykorzystywana do tworzenia mocniejszych elementów, które wytrzymają większy opór. Mogą to być torby na ramię bądź paski do spodni.

Licowa skóra bydlęca to na tyle uniwersalny materiał, że nadaje się do wykorzystywania przez bardzo doświadczonych kaletników, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tej branży.

 

Jeżeli chodzi o ceny to w sklepie Craftpoint dostępne są najwyższe jakości skór dostępne w korzystnych warunkach finansowych. Wszyscy chyba zdają sobie sprawę ile takie materiały kosztują, dlatego korzyść dla klienta jest niezwykle ważna.

 

Podsumowanie

Warto wybierać sprawdzonych dostawców z pozytywnymi opiniami, którzy są pewni jakości swoich produktów. Craftpoint jest takim sprzedawcą, którego właściciele sami używają swoich produktów do własnych wyrobów.